Montessori Yatak ve Çocuk Odası Takımlarımız

Montessori Yatak

Montessori Yatak ve Çocuk Odası Takımlarımız

Montessori Yatak ve Çocuk Odası Takımlarımız

Montessori felsefesi 0-6 yaş arasındaki çocukların kendi başlarına düzeni öğrenmesi ve kendileri birşeyleri başarabilmesi adına kurgulanan eğitim stiline verilen isimdir. Bu eğitim sistemine yönelik tasarlanan montessori yatak odaları ve diğer eşyalar çocuğun kendine ait hissedebileceği ve kendi başına kullanabileceği ölçekte olmalıdır.

Çocuk yatakları, uykusu geldiğinde ebeveynden yardım almadan girebileceği ve kendi toparlayabileceği şekilde tasarlanmalıdır.. Gardropların da kendi elbiselerini askılığa asabilmeli, kitaplığında ki defterlerini düzenlemeli, masası ve sandalyesine oturarak yemeğini yemeli, el çizimlerini yapabilmelidir. Böylece çocuklarda başarma duygusu ve benlik algısı gelişecek, özgüvenine katkıda bulunulacaktır.

Ahşap çocuk yatağı özellikleri

Montessori bebek ve çocuk yataklarını kurutulmuş doğal ahşap malzeme veya mdf’den üretmekte ve koruyucu olarak kanserojen madde içermeyen su bazlı ürünler kullanmaktayız. Ahşap ve mdf malzemenin işlenebilirliğinden faydalanarak tehlikeli köşeleri olmayan yumuşak hatlar ile daha güvenli bir ortam yaratmaya çalışılmaktadır.

Montessori Mağazam olarak Montessori yatak modellerine büyük önem veriyor ve çocuklarımızın daha keyifli bir yaşam alanına sahip olmasını istiyoruz. Bebek yatağı modellerini inceleyerek siz de değişikliğe başlayabilir ve çocuğunuzun özgür olacağı, mutlu olacağı ve doğal bir öğrenme süreci içerisine gireceği muhteşem bir oda ortaya çıkarabilirsiniz.

Comment (1)

  • AffiliateLabz cevap

    Harika içerik! Süper yüksek kalite! Aynen böyle devam! 🙂

    15 Şubat 2020 , 23:55

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *